Dnes 13.11.2016 odohrali Nemčice zápas proti Kuzmiciam – lídrom jesennej časti. Hostia prišli na nemčické ihrisko s odhodlaním a presvedčením, že od domáceho mužstva získajú 3 body a vyhrajú minimálne s rozdielom 5 gólov a tak si upevnia svoje postavenie lídra v tabuľke. Ale opak sa stal pravdou. Nemčice začali veľmi aktívne a za krátku dobu vyprodukovali 2 góli v sieti hostí. Do polčasu ešte hostia znížili na 2:1. V prvom polčase boli šance ako na jednej, tak aj na druhej strane mužstiev, ale brankári aktívne tieto šance likvidovali. Veľká vďaka patrí domácemu brankárovi Patrikovi Merkovi, ktorému sa podarili zlikvidovať aj čisté gólové šance a tak nedovolil hosťom sa ujať ako vedenia tak aj neskorším pokusom o vyrovnanie. Druhý polčas prebiehal už v nervóznejšom duchu zo strany hostí, ale domáci boli presvedčení udržať jednogólový náskok a hrali veľmi bojovne až do konca. Hostia mali loptu na nohách častejšie,aj tvorili pekné akcie, ale všetko len po šestnástku domácich. Ďalej sa im nepodarilo prenikať vďaka dobre postavenej obrane, a aj keď prenikli, tak domáci brankár túto akciu s prehľadom prerušil. Kuzmice sa tak silno snažili vyhrať, že sa začali správať nefutbalovo a začali urážať či už rozhodcu, alebo hráčov. Našťastie slová nemenia výsledok a preto Nemčice získavajú tri zaslúžené body nad lídrom OFK Kuzmice.

vs
13. novembra 2016
Skóre: 2 - 1

Hlásenie zo zápasu

Domáce mužstvo už pod vedením nového trénera Patrika Merku vstúpilo do zápasu s odhodlaním zabojovať o tri body proti lídrovi súťaže. To sa Nemčiciam aj podarilo, keď domáci počas celého zápasu bojovali o každú loptu. Počas celého stretnutia fúkal nepríjemný a studený vietor, ktorý kazil hru na oboch stranách. Viac sa s týmto počasím vyrovnali domáci, ktorí sa rýchlo ujali vedenia 2:0, čím zaskočili nielen hostí, ale aj domácich divákov. Po zmene strán hostia ovládli hru, ale na bojovnosť domácich to nestačilo. Nemčice dotiahli zápas do víťazného konca a konečne naplno zabodovali. Škoda, že domáci si takýto výkon nechali až na záverečné jesenné kolo, pretože počas celej časti nepredvádzali extra pekný futbal.

Góly: 10. L. Višňovský, 22. Ľ. Greguš – 36. L. Kolbik,

rozhodoval Sák, 80 divákov.

TJ: Merka – Matušík (65. Sileš), Szabó, L. Halo, Valach (90. Harvanec), Bajzík, Ďaďan, Ľ. Greguš, M. Jančovič (87. J. Košecký), L. Višňovský, D. Rusňák (80. M. Košecký).

OFK: Fico – Martinček, Goga, Oravec, Kolbik, Janček, P. Virdzek, Jančovič, Zigo, Krajčír, Csáky (57. Bezucha).