vs
6. novembra 2016
Skóre: 3 - 0

Hlásenie zo zápasu

Vyše 20 ročné čakanie na derby zápas medzi Kovarcami a Ludanicami sa v nedeľu v Kovarciach skončilo. Pre niektorých domácich hráčov bol tento súboj špecifický, nakoľko odohrali množstvo zápasov práve v drese hosťujúceho mužstva. Očakával sa teda kvalitný a vyrovnaný zápas. Prvý polčas bol opatrný, veľkú šancu mal Vorčák, ale Žovic jeho strelu vyrazil na žrď. V druhom polčase pokračoval kvalitný futbal. V 70. minúte sa ujali vedenia Kovarce po vlastnom góle Balajku. Pred tým bol hosťujúci Matejov vylúčený a hostí to paradoxne nakoplo. Dokonca mohli aj vyrovnať, ale z veľkého závaru neprepasírovali loptu do siete, keď sa vyznamenal Vrbjar.

V 88. minúte prebral loptu Mekýš, rutinérsky sa pohral s hosťujúcimi hráčmi a zvýšil na 2:0. Konečný rezultát uzatvára Vorčák, a tak si mohli vynikajúci domáci fanúšikovia zakričať „Ďakujeme“. Hosťom patrí absolutórium za predvedený výkon a za to, že sa nevzdali ani za nepriaznivého stavu a boli domácim vyrovnaným súperom.

Góly: 70. vlastný (L. Balajka), 88. M. Mekýš, 90. M. Vorčák,

rozhodoval I. Šlosár, ČK: 68. Matejov (Ludanice) po druhej ŽK, 150 divákov.

OFK: Vbrjar – Vrábel, Hula, Maruna, M. Gregor, E. Gregor, Kutňanský, Vorčák, Ďurič (75. J. Gerši), Mekýš, Jankovič (89. Belan).

OFK: Žovic – M. Matejov, Balajka, Krajčík, Šuchman, Buday, Bačovský, Král, Candrák, Bisák, Holek.