vs
10. septembra 2016
Skóre: 3 - 4

Hlásenie zo zápasu

U nováčika sa hral kvalitný futbal a vôbec nebolo poznať, že hrá predposledné mužstvo s prvým. Hostia si v prvom polčase vyčerpali šťastie azda na celú jesennú časť, keď zo štyroch striel na bránku zaznamenali štyri góly. Tri góly hostí padli po veľkých chybách obrancov, keď zbytočne držali loptu pred svojou bránkou. V 4. minúte Jančovič obišiel obrancu a povedľa brankára otvoril skóre – 0:1. V 13. minúte po rohovom kope neobsadený Kolbik zvýšil už na 0:2. V 17. minúte sa domáci Králik rútil na bránku, ale urobil zbytočnú kľučku a následne nepresne zacentroval. V 20. minúte L. Ryban po samostatnom úniku znížil peknou strelou ponad brankára na 1:2. V 22. minúte ten istý hráč sa opäť sám rútil na brankára hostí, jeho pokus ale Fico tečoval. Hoci lopta padala do opustenej bránky, z čiary ju vykopol hosťujúci obranca. V 36. minúte vystrelil Jančovič nevinnú strelu  a obranca hostí si ju nešťastne stečoval do vlastnej siete – 1:3. Ani toto domácich nezlomilo a v 39. minúte Králik znížil na 2:3. Už to vypadalo, že domáci ovládnu hru, no prišla fatálna chyba domáceho zadáka a Kaman upravil na 2:4. Druhý polčas vyznel jasne pre domácich, ktorí sa od 46. minúty zahryzli do súpera a hneď mohol Králik znížiť, ale tesne minul bránku. Skóre sa menilo v 67. minúte, keď Králik dorazil krásnu strelu L. Rybana na 3:4. V 75. minúte L. Ryban z trestného kopu nastrelil brvno hosťujúcej bránky. Hostia pohrozili v 82. minúte strelou Virdzeka, ale vyznamenal sa domáci brankár. Tesne pred koncom ešte domáci Chuťka minul. V tomto zápase vyhralo šťastnejšie mužstvo. Domácim patrí veľký obdiv za bojovnosť. Ku kvalite stretnutia prispela aj rozhodcovská trojica Peter Tomka, Mário Kiss a Erik Lang.

Góly: 20. L. Ryban, 39. a 67. F. Králik – 4. a 36. D. Jančovič, 13. L. Kolbik, 43. M. Kaman,

rozhodoval Tomka, 70 divákov.

OFK: Košút (46. Adamkovič) – Košík, Bohuš (68. Hlavačka), Klačanský, Válek, P. Ryban, F. Králik, Chuťka, Jurík (80. Mišuta), L. Ryban, Hornáček (44. Petrík).

OFK: Fico – Martinček (82. Csáky), Meluš, Oravec, Kolbik, Janček, P. Virdzek, D. Jančovič (46. Goga), S. Virdzek, Kaman (56. Bezucha), Krajčír.